Proč k nám

Osobní přístup u nás hraje prim. Pro všechny naše zaměstnance se snažíme vytvářet příjemné pracovní prostředí. A moc nás těší, že díky tomu práci ve Fatře doporučují svým blízkým - kamarádům a rodině. Je to pro nás důkaz, že to děláme správně.

Benefity

ochutnávka toho, čím vám děláme radost

Pracujte jen
37,5 hodin týdně
Vybírejte si ze 7 jídel v naší jídelně již od 42 Kč
Nabitá karta Benefit Plus s až 6 500 Kč
Tarify již od 69 Kč
5 týdnů dovolené
Příspěvek na penzijní spoření od 700 Kč/měsíčně
Slevy na pohonné hmoty u čerpacích stanic MOL a Makro
Volno pro rodiče prvňáků na první školní den

Proč pracuji ve Fatře

„Fatra je pro mě solidní a spolehlivý zaměstnavatel, stejně jako kdysi pro mé rodiče.”
Petr Horák, Vedoucí oddělení hydroizolačních fólií (HIF)
Do Fatry jsem nastoupil v březnu roku 2002 na pozici dělník plastikářské výroby jako navíječ u linky. Tato firma pro mě představuje solidního a spolehlivého zaměstnavatele, stejně jako v minulých letech znamenala pro mé rodiče. V průběhu času jsem vystřídal několik pozic, třeba jako obsluha želimatu nebo kalandrista. V průběhu času jsem se zúčastnil výběrového řízení na pozici instruktora pro výrobu hydroizolačních fólií, ve kterém jsem uspěl, po 10 letech jsem se posunul na pozici mistra výroby a v roce 2017 jsem dostal nabídku na funkci vedoucího střediska hydroizolačních fólií, kterou jsem ihned přijal. Má práce je různorodá a zajímavá. Líbí se mi na ní, že každý den je úplně jiný.
„Díky velkému množství strojů a zařízení je pestré nejen naše výrobkové portfolio, ale i má práce.”
Ing. Vojtěch Křeček, Vedoucí – technická příprava oprav
Do Fatry jsem se dostal jako do svého druhého zaměstnání po absolvování vysoké školy. Jsem ve Fatře již pátým rokem, začínal jsem na pozici technika přípravy oprav a nyní pracuji na pozici vedoucího technické přípravy oprav. Na mojí práci mě baví její rozmanitost a vzhledem k velkému množství strojů a zařízení, které ve Fatře máme, je pořád čemu se učit. Mám štěstí, že se mohu spolehnout na tým odborníků z řad provozních údržbářů a jejich mistrů, kteří vždy rádi poradí. Pokud se člověk snaží a daří se mu plnit svěřené úkoly, dostane důvěru, což byl i můj případ.
„Moje spolupráce s Fatrou začala už při studiích diplomovou prací.“
Ing. Matěj Slováček, Vedoucí oddělení technické kontroly Napajedla
Povědomí o výrobním podniku Fatra jsem měl už jako malý kluk. Vnímal jsem Fatru jako důležitého a velkého zaměstnavatele v regionu. Během studia jsem zde zpracovával svou diplomovou práci a po obhajobě jsem se tu ucházel o práci. Z pozice Technologa jsem se během několika let posunul na vedoucího oddělení technické kontroly. V současnosti vedu tým 28 pracovníků a vůbec se nejedná o monotónní a nudnou práci. Mám prostor pro seberealizaci, což Fatra nabízí díky širokému sortimentu a oblastem zaměření. Na druhou stranu vyžaduje důslednost a zodpovědnost, která se váže k mé profesi.
„Svojím osobným prístupom potvrdila Fatra ukotvené spojenie – rodinná firma s tradíciou.”
Ing. Miriam Vaňková, Technik kvality
Svoje pôsobenie vo Fatre som započala po návrate z materskej dovolenky. Už na pracovnom pohovore som bola oboznámená s tým, že oblasť, za ktorú budem zodpovedať, čo je IKEA, bude náročná skrz všetky požiadavky a nároky, ktoré zákazník vyžaduje, ale vnímala som to ako výzvu a vôbec neľutujem, že som to prijala. Je to práca náročná, ale obohacujúca jak po stránke odbornej, tak ľudskej. Od prvého dňa nástupu mám okolo seba ľudí, ktorí sú srdeční, empatickí, ochotní poradiť, rozdeliť sa o skúsenosti a vytvárajú skvelé pracovné prostredie, čo je najväčšia devíza toho, že sa tešíte do práce.
„Díky ochotě mých kolegů věnovat mi svůj čas jsem se vše rychle naučil.”
Ing. Martin Janovec, Technik – vývoj
Do společnosti Fatra, a. s. jsem nastoupil na základě úspěšného výběrového řízení už během závěrečného studia na vysoké škole. Ve Fatře pracuji třetím rokem na pozici technik-vývoj pro segment podlahových krytin. Náplň mé práce je velmi rozmanitá a přináší každou chvíli něco nového. Rád dělám práci, která má hmatatelné výsledky přímo viditelné v praxi, což mě nabíjí energií a dělá šťastně zaměstnaným člověkem. Samozřejmě na tom mají zásluhu i mí kolegové, bez jejichž zkušeností a ochoty věnovat mi svůj čas a podělit se o své vědomosti bych byl pořád jen nezkušeným absolventem. I přes počáteční handicap kandidáta bez předchozích zkušeností jsem dostal šanci stát se hrdým fatrákem.
„Začněte kdekoli, Fatra vám v budoucnu nabídne nové možnosti růstu. Jako mně!”
Bc. Michal Pálka, Projektový pracovník
Když jsem se rozhodoval pro nové zaměstnání, společnost Fatra se mi jevila jako ideální volba. Jedná se o větší podnik se zaměřením na zpracování plastů s dlouholetou tradicí a také nedaleko mého bydliště. Po výběrovém řízení mi byla nabídnuta pozice laboranta technické kontroly. Nabídnutou pozici jsem rád přijal. Začít pracovat ve větší firmě, jako je Fatra, přináší do budoucna možnost propracovat se i k jiným činnostem a pozicím. Přibližně čtyři měsíce po mém nástupu se na oddělení výzkumu a vývoje uvolnilo místo projektového pracovníka, což bylo pro mě novou výzvou. Dostal jsem příležitost, kdy mohu uplatnit své doposud získané znalosti, současně uplatnit vlastní nápady a odborně se dál rozvíjet.

Život ve Fatře

Nastavení cookies